Firmę Chatenet Automobile założył w 1984r. Lousi George Chatenet. Fabryka mieści się w południowo zachodniej części Francji w miejscowości Pierre-Buffiere.

Od początku istnienia, głównym założeniem firmy było dostarczenie Klientom, pojazdów kategorii micro, bardziej wyrafinowanych konstrukcyjnie i wysublimowanych stylistycznie od pojazdów konkurencji.

W latach 80-tych i 90-tych pojazdy kategorii L6e były popularne głównie u osób w podeszłym wieku, które ze względu na obowiązkowo przeprowadzane badania psychotechniczne nie mogły już prowadzić normalnych samochodów. Z tego względu kwestię wyglądu mikro-pojazdów traktowano po macoszemu i nie przejmowano się zanadto ich stylistyką. Auta kategorii micro z tego okresu wyglądem przypominały sprzęt AGD a sposób wkomponowania poszczególnych elementów zapożyczonych z „dorosłych” samochodów, takich jak szyby, lampy, klamki itp. pozostawiał spory niedosyt.

Firma Chatenet jako pierwsza postanowiła wprowadzić na rynek pojazd, który byłby nie tylko poprawnym towarzyszem podróży ale powodował również swoim wyglądem przyśpieszone bicie serca i poprawiał samopoczucie kierowcy.

Najbardziej przełomowe modele to przede wszystkim Stella, Speedino oraz cała linia modeli o nazwie rozpoczynającej się od znaków CH. Model Stella o zgrabnie zaprojektowanej sylwetce mocno wyróżniał się na tle ówcześnie produkowanych „pralek na kołach” wytwarzanych przez konkurencję.
Model Speedino był daleko idącą modyfikacja modelu Barooder, w odróżnieniu od której nie posiadał przede wszystkim dachu i miał zupełnie inaczej zaprojektowaną tylną część nadwozia. To właśnie wtedy fabryka Chatenet nawiązała współpracę z biurem konstrukcyjnym CENTRO POLO DESIGN.
W roku 2006 zaprezentowano pierwszy prototyp, nowej gamy modeli CH, który wywołał niemałą sensację. Nie dziwi więc, że wprowadzony do sprzedaży w 2008r produkcyjny model CH26 wyglądem tylko nieznacznie odbiegał od prototypu.

CH26 otwierający gamę nowych modeli serii CH był prawdziwym przełomem na rynku micro-pojazdów. Atrakcyjna sylwetka, dopracowane detale, użycie materiałów najwyższej próby w połączeniu z wysokiej jakości wykonaniem sprawiają że pojazdy Chatenet na stałe zadomowiły się w utworzonej przez siebie klasie Premium mikro-pojazdów.

Na początku 2013 roku fabryka Chatenet Automobiles wprowadziła do sprzedaży nową gamę modeli CH z oznaczeniem V2.

Wyłącznym importerem pojazdów marki Chatenet do Polski jest Spółka APP, która powstała w roku 2000. W roku 2009 utworzono oddział motoryzacyjny.

Przez ponad dwa lata pracownicy spółki poszukiwali najlepszego pojazdu kategorii micro, przemierzając przy tym całą Europę, zwiedzając wszystkie liczące się fabryki i wytwórnie mikro pojazdów. Odwiedziliśmy wszystkie liczące się firmy, zarówno te wytwarzające pojazdy na terenie EU jak i te importujące gotowe już auta z Chińskiej Republiki Ludowej i następnie ubierające je we własne oznaczenia…

Ze względu na jakość produktu, niebanalny styl, dbałość o wykończenie detali, oraz co ważne Europejskie pochodzenie wybór padł na francuską fabrykę Chatenet. W zakładach Chatenet samochody budowane są od podstaw, a do ich budowy używane są części tylko renomowanych Europejskich wytwórców.

W roku 2012 spółka APP podpisała umowę z Chatenet Automobiles, na mocy której uzyskała wyłączność na sprzedaż nowych pojazdów, części i akcesoriów produkowanych przez Chatenet, na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Uruchamiając oficjalne przedstawicielstwo marki Chatenet wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Kupując u nas kupujesz pojazd od Importera z prawdziwego zdarzenia. Gwarantujemy sieć serwisową na terenie całego kraju, stały dostęp do części zamiennych i akcesoriów, bezproblemową rejestrację nowo zakupionego pojazdu oraz wsparcie techniczne.

Chatenet dostarcza Państwu mikro-pojazd klasy premium, APP Sp. z o.o. premium obsługę.